بیانیه طلاب وفضلای فردوسی مقیم قم(( موسسه علمی فرهنگی مشکات)) در پی سخنان استاندار خراسان جنوبی

بیانیه طلاب وفضلای فردوسی مقیم قم(( موسسه علمی فرهنگی مشکات))
در پی سخنان استاندار خراسان جنوبی

بسم الله الرحمن الرحیم

در حالی به پایان سال ۹۵ و آخرین ماه های کاری دولت تدبیر و امید نزدیک می شویم که در گوشه و کنار جامعه از سوی برخی مسئولین شاهد فعالیتها، سخنرانی ها و اقدامات و موضعگیری هایی هستیم که تعجب همگان را بدنبال داشته و بعضا قلوب  ولی نعمتان انقلاب را بدرد آورده و بجای مرهم، زخمی بر تن رنجور و ستم کشیده شان  می افزاید.
(( سخنرانی استادار خراسان جنوبی  در جمع هنرمندان)).!! از جمله این موارد است .
آری این روزها شاهد گزافه گویی هایی هستیم که نشانه و تبلیغی برای اسلام آمریکایی است ، که متاسفانه پرچمداری این جریان را در استان خواسته يا ناخواسته ،جناب آقای پرویزی برعهده گرفته اند. با پوششِ دغدغه عدم نشاط در مردم استان!!
بی شک اگر مسئولین دنبال ایجاد نشاط روحی آحاد جامعه هستند ، قطعا باید صادقانه پیگیر رسیدن به اهداف دست نایافته  در حل مشکلات و دغدغه های مردم باشند.
بخشی از این افسردگی ها و درد ورنج ها به بیکاری و شرمندگی جوانان و سرپرستان بیکار خانواده ها برمی گردد که بدلیل مسایل جاری زندگی جایی برای رفع  نیاز با مسائلی از این دست باقی نمی گذارد.
۱.  اگر خدای ناکرده، آقای پرویزی به مثابه جاده صاف کنِ این عقاید در سطح جامعه ایفای نقش نموده و وظیفه گفتمان سازی این تفکرات و بازخورد گیری دارند، باید با دیدن اعتراضات و تجمعات مردمی ، جوابشان را گرفته باشند.
۲.  اگر ایشان با قبح شکنی و بستر سازی برای ناهنجاریها در این سرزمین مسئول سرپوش گذاری بر برخی ضعف های دولت است ، زهی خیال ناصواب
۳.  اگر از اقدامات پسا برجامی، دادن نشانِ اجتهاد به آقایان در دین است، که بی خبریم، لکن بعید نیست وقتی قافله سالار بگوید پلیس مجری قانون است نه اسلام شخصی هم پیدا شود اینگونه سخن پراکنی کند، غافل از اینکه قانون ما همان اسلام است، مگر شورای نگهبان برای چیست؟جز برای تطبیق قانون بر موازین شرعی و اسلام و رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی فرمودند: کار شما خدمت به جامعه و جمهوری اسلامی و نصرت اسلام است.

* و اما چند پیشنهاد برای آقای پرویزی!!
۱. اگر این مسئولیت بر دوشتان سنگینی می کند، آن را به اهلش بسپارید تا بیش از این، مدیون خون شهیدان نباشید.
۲. سعی کنید در اظهار نظرهایتان در حوزه فرهنگ و مسایل مرتبط با دین، حتما از چند مشاور در حوزه علوم دینی کمک بگیرید تا جلوی چنین حواشی ای را در جامعه بگیرید.
کسی که سخنی را می گوید با ملتزم به لوازم سخن خود نیز باشد، نمی شود حرف را انسان مطرح و با یک  تکدیبیه و غیره مسئله را ختم کند.
* نکته ای با مردم شریف استان خراسان جنوبی
مردم شریف و غیور استان خراسان جنوبی، آنچه در این دوران و زمانه بسیار مهم است، بصیرت و دشمن شناسی است، نکند حاشیه سازی برخی که متاسفانه بر کرسی ریاست و سیاست تکیه زده اند ، شما را از حمایت انقلاب و حرکت رو به پیشرفت اسلام اصیل که در حال شکل گیری است غافل کند و آرمانهای و دغدغه های رهبر معظم انقلاب به واسطه طرح اینگونه مسائل به فراموشی سپرده شود.
رهبرمعظم انقلاب فرمودند: مردم گله مندند؛ طرح آشتی ملی معنا ندارد؛ اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل و حفظ اتحاد و انسجام درونی جامعه و کشور و …. ،
نکند با مشغول شدن به این حواشی روحیه مطالبه گری خود را فراموش کنیم ، هر چند مؤمن باید کیّس باشد و به موقع واکنش مناسب و قاطع و صحیح نشان دهد.
ما طلاب فردوسی مقیم قم «موسسه مشکات»، حمایت خود را از تفکر انقلابی و جوانان هوشیار و مؤمن استان اعلام داشته  و از مدیران، مسئولان  و طلاب انقلابی استان انتظار داریم که علاوه بر واکنش مناسب و قاطع و صحیح نسبت به این گزافه گویی ها ، با گفتمان سازی و بیان  آرمان های اسلام و انقلاب و امام و شهدا و رهبری عزیزمان عرصه را بر جولان تفکرات غرب زده تنگ کنند.

وآخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین
علی رادمرد
مدیرعامل موسسه علمی فرهنگی مشکات

Recent Posts

نظر خود را در این مورد با دیگران به اشتراک بگذارید.